KPSS’de Lisans 4001 Nitelik Kodu Ne Demektir ?

KPSS Lisans 4001 Kodu nedir?

2020 KPSS sonuçlarının açıklanması ile birlikte memur adayları tarafından büyük bir sabırsızlık beklenen ilk merkezi atama için sayılı gün kaldı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 2020 KPSS puanı ile yapılacak olan ilk merkezi atama olan 2020/1 merkezi ataması için tercih işlemleri 30 Aralık 2020 tarihinde başlayacaktır. Lisans mezunları ise 4001 kadroları hangileridir ve 4001 kodu ne demektir sorularının cevabını merak etmektedir.

Uygun Konaklama Seçenekleri İçin Tıkla, Gör --> Öğretmenevi Fiyatları

personelalim.net adresi olarak bu sorularınıza cevap veriyoruz.

4001 Kodu Ne Demektir ?

Kısaca açıklamak gerekirse bütün lisans mezunlarının tercih verebildiği kadrolara 4001 kadroları denilmektedir. 4001 kadrolarını başvuru yapabilmek için herhangi bir örgün ya da açıköğretim lisans bölümünden mezun olmanız yeterli olmaktadır. Branşınız veya mesleğiniz farketmez, bu kadrolara mühendislik mezunları da, İİBF mezunları da, Fen Edebiyat Fakültesi mezunları da başvuru yapabilmektedir.

4001 Kadroları Hangileridir ?

Merkezi atamada bulunan 4001 kadroları lisans mezunları için çok az sayıda olduğu için bu kadrolara tüm lisans mezunları başvuru yapabildiği için bu kadrolar oldukça yüksek puanla kapatabilmektedir. 4001 kadroları ilk atamada 90-92 arası taban puanları görebilmektedir.

4001 Kadrolarına örnek olarak şu kadroları sayabiliriz;

  • – Zabıta Memuru alımları
  • – DHMİ alımları
  • – İl Özel İdare Alımları
  • -Üniversite kadroları
  • – Makine Kimya Endüstrisi Kadroları
  • – TEİAŞ ve EÜAŞ memur kadroları

2020/2 KPSS Tercihleri ücretli mi Olacak ?

2020 KPSS puanı ile yapılacak olan ilk merkezi atama olan 2020/2 tercihleri için memur adaylarından herhangi bir tercih ücreti alınmayacaktır. Fakat daha sonraki yapılan merkezi atamalarda tercih ücreti olarak 20 tl alınacaktır.

ÖSYM tarafından geçtiğimiz yıllarda yapılan açıklamada tercihlerin artık ücretli olacağı ama ilk merkezi atama için bu ücretin alınmayacağı belirtilmişti.Bu personel alım konusu için ilk yorumu siz yazın

Bu Memur-Personel Alımı Konusuna Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.


*