İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi 100 Zabıta Memuru Alacak

İBB Zabıta Memuru başvuruları ne zaman, İBB Zabıta personeli alımı başvuru şartları, tarihleri

İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi 100 Zabıta Memuru Alımı 2021

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda, 2021 yılı içerisinde Belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere 100 Zabıta Memuru alımı yapılacağı açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 100 Zabıta memuru alımının yanı sıra, 250 itfaiye eri alımı yapılacağı da açıklandı.

Bu haberimizde İBB zabıta memuru personel alımı ile ilgili detayları siz değerli takipçilerimize ileteceğiz.

İBB Zabıta Memuru Alımı Başvuru Şartları

İBB tarafından yapılacak olan zabıta memuru alımı‘nda kadrolar 40 Lisans, 40 Lise ve 20 Önlisans mezunu olmak üzere toplam 100 Adet’tir. Alım ilanına başvuru yapabilmek için gerekli olan şartlardan öne çıkanlar ise KPSS puan şartı, Yaş Şartı ve Boy Şartı’dır.

İşte Zabıta Memuru Personel Alımı İçin Başvuru Şartları;

  • Türk vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  •   Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  •  İlan edilen Zabıta Memuru kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.
  • Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)
  • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak (8/2/1991 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Başvuru Tarihleri ve Başvuru Şekli

Başvurular 4 Ocak 2021 tarihinde başlayacak olup, turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır. Başvuru yapmak isteyen memur adayları kimlik numaraları ve şifreleri ile turkiye.gov.tr adresinden giriş yaptıktan sonra başvuru sürecini tamamlayabileceklerdir.

Başvuru Süreci; 10 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecektir.Bu personel alım konusu için ilk yorumu siz yazın

Bu Memur-Personel Alımı Konusuna Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.


*