Ana SayfaAkademik İlanlarGEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan kadrolarda istihdam edilmek üzere, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu uyarınca, Öğretim Üyesi alımı yapılacaktır. İlgili Kanunun 23., 24. ve 26. maddelerinde belirtilen şartlar için web sayfamızda yer alan “Gebze Teknik Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Koşulları Yönergesi”ne haiz adaylar başvuru yapabilir.

İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER:

  • 23.03.2016 tarih ve 29662 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dilde Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in 8. maddesinin 7. fıkrası uyarınca İngilizce ders verebiliyor olmak.

ÖNEMLİ BİLGİ: Temmuz 2024 itibariyle, Üniversitemiz Akademik Kadro Başvuruları, GTÜ Personel Atama ve Yükseltme Sistemi’nden (PAYS) kabul edilecek olup tüm başvuru süreçleri (AYDEK, seminer, bilim jürisi vb.) PAYS üzerinden yürütülecektir.

Kadro Başvurusu için PAYS uzantısı: https://pays.gtu.edu.tr/login/index

BAŞVURUDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ HUSUSLAR:

  • Başvuru sırasında istenilen belgeler, Personel Atama ve Yükseltme Sistemi’nde (PAYS) yer almaktadır.
  • Başvuru süresi, Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün olup mesai bitimine (17:00) kadardır. Son başvuru tarihinin resmi tatilden gelmesi halinde adaylar, bir sonraki iş gününün mesai saati bitimine kadar PAYS üzerinden başvuru yapabilecektir.
  • Personel Atama ve Yükseltme Sistemi’ne (PAYS) yüklenen belgeler arasında yer alan “Başvuru Dilekçesi”, başvuru süresi içerisinde, ıslak imzalı olmak koşulu ile ilgili birime şahsen ya da posta yoluyla ulaştırılacaktır. Doçent ve Profesör adayları dilekçelerini, Personel Dairesi Başkanlığı’na; Doktor Öğretim Üyesi adayları ise dilekçelerini ilgili Fakülte Dekanlığı veya Enstitü Müdürlükleri’ne teslim edecektir.
  • Profesör adayları, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin 14. maddesi gereğince dilekçelerinde “başlıca araştırma eserlerini” belirteceklerdir.
  • Doçent ve Profesör adaylarının başvuru süreci Personel Dairesi Başkanlığı tarafından; Doktor Öğretim Üyesi adaylarının başvuru süreci ise ilgili Fakülte Dekanlığı veya Enstitü Müdürlükleri tarafından PAYS üzerinden takip edilecektir.
  • Adaylar, başvurularıyla ilgili süreci PAYS “Başvurularım” modülünden takip edebilecektir. İhtiyaç duyulması halinde, Doçent ve Profesör adayları Personel Dairesi Başkanlığı ile Doktor Öğretim Üyesi adayları ise ilgili Fakülte Dekanlığı veya Enstitü Müdürlüğü ile iletişime geçebilecektir. İletişim bilgileri üniversitemiz web sayfasında yer almaktadır.
  • Kadro ilanına yapılan başvurunun geçerli olabilmesi için GTÜ Akademik Yükseltme ve Değerlendirme Kurulu (AYDEK) Çalışma Usul ve Esasları uyarınca, adayın ilgili kadronun asgari koşullarını sağladığına dair Akademik Yükseltme ve Değerlendirme Kurulu’nun (AYDEK) olumlu görüşü gerekmektedir. AYDEK değerlendirmeleri, sadece güncel kadro ilanı için geçerlidir. İhtiyaç duyulması halinde, AYDEK sürecine ilişkin tüm bilgilendirmeler için Üniversitemiz Rektör Yardımcılığı ile iletişime geçilmelidir. İrtibat numarası: (0262) 605 15 35 – (0262) 605 29 97

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar