Ana SayfaAsayişOtomobil Önce Alev Topuna, Sonra Metal Yığınına Döndü

Otomobil Önce Alev Topuna, Sonra Metal Yığınına Döndü

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sabah saatlerinde meydana gelen bir olay, adeta trajediye dönüştü. Yalıkavak – Bodrum yolunda ilerleyen bir otomobil, yolun çift şeride döndüğü noktada aniden alev aldı. Sürücü İbrahim B., hemen otomobili yol kenarına çekerek yangını söndürmeye çalıştı. Ancak, yangın tüpü çalışmadı.

Durumun ciddiyetini fark eden yoldan geçen başka bir sürücü de yardım etmek istedi, fakat onun yangın tüpü de arızalıydı. Otomobildeki alevler hızla yayılarak yol kenarındaki istinat duvarından aşağıya sıçradı. Bölgede bulunan büyükbaş hayvanlar yangının yayılma tehlikesine karşı hızla tahliye edildi.

Olay yerine gelen Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri, yangına hızla müdahale ederek kontrol altına aldı ve soğutma çalışmaları başlattı. Ancak, otomobil tamamen yanarak bir metal yığınına dönüştü. Neyse ki olayda herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Yangın Anı ve Sonrası

Yangın, Yalıkavak – Bodrum yolunda sabah saatlerinde başladı. Sürücü İbrahim B., yangını fark eder etmez otomobilini sağa çekip müdahale etmeye çalıştı. İlk denemesinde yangın tüpü çalışmadı. O sırada yoldan geçen bir başka sürücü de yardım etmek istedi, fakat o da başarısız oldu.

Alevler, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyerek yol kenarındaki bitki örtüsüne sıçradı. Bölgedeki büyükbaş hayvanlar, yanma tehlikesine karşı hızla tahliye edilerek güvenli bir bölgeye götürüldü.

İtfaiyenin Hızlı Müdahalesi

Yangın ihbarını alan Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri, hızla olay yerine intikal etti. Alev topuna dönen otomobili söndürüp, yangının çevreye yayılmasını engellediler. Yangının söndürülmesinin ardından yapılan soğutma çalışmalarıyla bölgede herhangi bir yeniden alevlenme riskine karşı önlem alındı.

Otomobil yangın sonrası tamamen yanarak bir metal yığınına dönüştü. Bu olay, yangın tüplerinin bakımının ve araç içi güvenlik ekipmanlarının ne kadar hayati olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Yangının neden çıktığı konusunda ise incelemeler devam ediyor. Herhangi bir yaralanma veya can kaybının olmaması ise olayın tek tesellisi oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar