Ana SayfaAskeri Personel AlımıMilli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2024 Uzman Erbaş Alımı (2024/2 Dönem)

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2024 Uzman Erbaş Alımı (2024/2 Dönem)

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı için 2024 yılında uzman erbaş alımı yapacak. Bu alım sürecine dair detaylar ve genel hususlar aşağıda belirtilmiştir:

1. Genel Hususlar

a. Kontenjan ve Branşlar: 2024 yılı uzman erbaş alımları, Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen kontenjan doğrultusunda Piyade, Tank, Topçu, Hava Savunma, İstihkâm, Muhabere, Ulaştırma, Bakım, İkmal, Mühimmat, Sıhhiye ve Veteriner sınıfları için gerçekleştirilecektir.

b. Sınıflandırma: Uzman onbaşı alımları sadece piyade sınıfı komando branşı için yapılacaktır. Diğer sınıf ve branşlar, uzman çavuş olarak sınıflandırılacaktır.

c. Sınıflandırma Kriterleri: Başarılı adayların sınıflandırmaları, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından idarenin ihtiyaçları, kontenjan ve destekleme oranları ile adayların sahip olduğu diploma, sertifika, kurs belgesi, milli sporcu belgesi, mesleki eğitim belgesi gibi ilave yetenekler dikkate alınarak yapılacaktır.

ç. Kapsam: Bu kılavuz, Milli Savunma Bakanlığı’nın 2024 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı uzman erbaş temini faaliyetleri ile ilgili hususları kapsamaktadır.

d. Başvuru Süreci: Ön başvurular, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Asıl başvurular, istenilen belgelerin hazırlanarak seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile tamamlanacaktır.

e. Duyurular ve Bilgilendirme: Alım süresince her türlü duyuru ve bilgilendirme https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Adayların cep telefonlarına kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılabilecektir.

f. Başvuru Geçerliliği: Yapılan başvurular, sadece bu kılavuz kapsamındaki temin faaliyeti için geçerli olacaktır. İdarenin ihtiyaçları doğrultusunda başvuru koşullarında değişiklik yapılabilecektir.

g. Başvuru Doğruluğu: Başvuru bilgilerinin doğruluğundan aday sorumlu olacaktır. Yanlış veya eksik bilgilerle başvuru yapan adaylar sınava alınmayacak ve başvuru şartlarına uygun olmayanların adaylıkları sonlandırılacaktır.

ğ. Seçim Aşaması Sınavları: Adaylar yazılı sınav, fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik testi ve mülakat sınavına tabi tutulacaktır.

h. Fiziki Yeterlilik Testi: Adaylar, seçim aşaması sınavlarına gelirken Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporunu yanlarında getirmelidir.

ı. Değişiklik Hakkı: Kılavuzda yer alan esaslar, yürürlüğe girebilecek yeni yasal düzenlemeler veya Milli Savunma Bakanlığı’nın ihtiyaçlarına göre değiştirilebilir.

2. Başvuru Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?

a. Başvuru Süreci: Başvurular, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla çevrimiçi (online) yapılacaktır. Posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

b. Gerekli Belgeler: Başvuru esnasında adayların öğrenci veya mezuniyet belgesi, askerlik durumu belgesi ve görev yeri belgesini yüklemeleri gerekmektedir.

c. Başvuru Geçersizlik Durumları: Başvuru şartlarını taşımayan veya evrakları eksik/yanlış olan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

ç. Askerlik Hizmeti Esnasında Başvuran Adaylar: Askerlik hizmeti sırasında başvuran adaylar için birlik komutanlıkları tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliği’ne uygun nitelik belgesi düzenlenip mühürlenerek zarflanacaktır. Açık ve mühürsüz belgeler kabul edilmeyecektir.

Uyarılar ve Ek Bilgilendirme

  • “Uzman Erbaş olmaya layık değildir” kanaatli nitelik belgesi olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • Adaylara herhangi bir posta tebligatı yapılmayacak, tüm duyurular internet üzerinden gerçekleştirilecektir.

Milli Savunma Bakanlığı, 2024 yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı için başvuru kılavuzunu yayımlamıştır. Adayların başvurularını eksiksiz ve doğru şekilde yapmaları, duyuruları takip etmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi ve başvuru işlemleri için https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresi ziyaret edilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar

spot_img