Ana SayfaEğitimDGS Adaylarının Eğitim Bilgilerini Kontrol Etme Süreci Başladı

DGS Adaylarının Eğitim Bilgilerini Kontrol Etme Süreci Başladı

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için başvuran adayların eğitim bilgilerinin kontrol süreci başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan duyuruya göre, 2024-DGS değerlendirme işlemlerinde adayların ön lisans düzeyindeki eğitim bilgileri kullanılacak.

Adaylar, 2 Eylül saat 16.00’ya kadar Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden eğitim bilgilerini kontrol edip onaylamaları gerekiyor. Eğer eğitim bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu düşünüyorlarsa, mezun oldukları veya olacakları yükseköğretim kurumlarıyla iletişime geçerek YÖKSİS üzerinden düzeltme yaptırmaları gerekiyor. Eğitim bilgisi YÖKSİS’e eklenemeyecek durumda olan adayların ise KKİS üzerinden okullarına işlettirmeleri gerekiyor.

Adayların bireysel veya yükseköğretim kurumları aracılığıyla Merkeze yapacakları değişiklik veya düzeltme talepleri kabul edilmeyecek. Kullanıcı bilgileri için “https://kkis.osym.gov.tr” adresi kullanılıyor ve bilgilerini unutanlar, 444 6796 numaralı ÖSYM çağrı merkezinden bilgi alabilecekler.

Başvuru süreci ve eğitim bilgilerinin doğruluğunu kontrol etme konusunda adayların dikkatli olmaları önem taşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar