Beyoğlu Belediyesi 60 Zabıta Memuru ve 20 Düz Memur Alımı Yapacak

İstanbul Beyoğlu Belediyesi Memur Personel Alımı Ne Zaman, Başvuru Şartları, Tarihleri

Beyoğlu Belediyesi 80 Memur Alımı İlanı

İstanbul Beyoğlu Belediyesi tarafından kamuoyu ile paylaşılan ilanda memur alımı ile ilgili detaylara yer verilirken, branş sayıları ve kadrolar hakkında da detaylı bilgiler verildi. Personelalim.net adresi olarak,  yayımlanan ilanı incelediğimizde Lisans mezunlarının başvurabildiği alımlarda KPSS P3 puanının minimum 70 olma koşulu aranmaktadır. Yapılacak alımda 60 zabıta memuru ve 20 Düz memur olmak üzere toplam 80 memur personel alımı yapılacak.

Beyoğlu Belediyesi Zabıta memuru alımı uzun süredir memur adayları tarafından beklenen bir alımdı. 60 Zabıta memurunun yanı sıra 20 düz memur alımının da yapılacak olması memur adayları arasında sevinçle karşılandı. Adaylar, Beyoğlu belediyesi memur alımı başvuru şartları ve tarihlerini merak etmektedir. 

Beyoğlu Belediyesi Memur Alımı Başvuru Tarihleri

Belediye tarafından alım ile ilgili olarak yapılan açıklamada başvurulan şahsen yapılması gerektiği ve başvuru için gerekli olan evraklar paylaşılırken, Başvuruların 28 Aralık 2020 Pazartesi günü başlayıp, 4 Ocak 2021 tarihinde sona ereceği vurgulandı.

Beyoğlu belediyesi memur personel alımı Başvuru için gerekli belgeler ve ön başvuru formuna ise Beyoğlu belediyesinin resmi web adresi olan beyoglu.bel.tr adresinin duyurular kısmından ulaşabilirsiniz.

Başvuru Şartları

Beyoğlu Belediyesi memur alımı Genel Başvuru şartları ve özel başvuru şartları şu şekilde açıklandı;

 • -Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • -18 yaşını tamamlamış olmak
 • – Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • -1 yıl veya daha fazla süreli kasten ilenmiş bir suçtan dolayı hapis cezası almamış olmak
 • – Askerlik ile ilişiği bulunmamak
 • -Görevini sürekli olarak yapmasına engel teşkil edebilecek fiziki veya ruhsal bir rahatsızlığı olmamak
 • -Kadrolara göre açıklanan istenen taban puanları 2020 KPSS’de almış olmak
 • -Daha önce çalışmış olduğu kurumlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerden dolayı işten çıkarılmamış olmak

Özel Başvuru Şartları

 • a) İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden asgari KPSS puanını almış olmak.
 • b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • c) Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için;657sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48incimaddesinin(A) fıkrasında belirtilen şartların yanısıra BelediyeZabıtaYönetmeliği’nin13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına,soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67metre,kadınlardaen az 1.60metreboyundaolmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10kg’dan fazla farkolmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 • d) Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte30 yaşını doldurmamış olmak.
 • e) Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgelerine sahip olmak.Bu personel alım konusu için ilk yorumu siz yazın

Bu Memur-Personel Alımı Konusuna Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.


*