Ana SayfaMemur AlımıİBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi 250 İtfaiye Eri Alacak

İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi 250 İtfaiye Eri Alacak

2020 KPSS sürecinin sona ermesinden sonra, itfaiyeci olmak isteyen ve puanlarını alıp personel alım ilanları‘nı bekleyen memur adaylarına, güzel bir haber de İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nden geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere 250 İtfaiye Eri ve 100 Zabıta memuru alımı yapacak.

100 Zabıta Memuru alım ilanı ile ilgili detaylar daha önce paylaşmıştık Detaylar İçin Tıklayınız. Bu Haberimizde ise İBB  250 İtfaiye Eri Alımı ile ilgili detayları sizlerle paylaşacağız.

Kimler Başvurabilir ?

Personel alım ilanı ile ilgili gerekli başvuru şartları yayımlanan ilanda memur adayları ile paylaşıldı. Buna göre başvuru şartları şu şekilde;

1.      Türk vatandaşı olmak.

2.      Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3.      Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4.      Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5.      Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

6.      İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Branş ve Kadro Dağılımı

Alım İlanına 2020 KPSS’den en az 60 ve üzerine alan ve gerekli olan diğer başvuru şartlarını taşıyan tüm lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları başvuru yapabileceklerdir. İBB İtfaiye Eri personeli alımı ile ilgili branş dağılımı ise şu şekilde;

 

Özel Şartlar

 1.      İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.

2.      Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması.(Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)

3.      Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları. (25/1/1991 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).

4.      Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

5.      13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

6.      Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Başvuru Tarihleri

27 Aralık 2020 Tarihinde başlayacak olan başvurular 3 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecektir. İBB tarafından başvuru şekli ile ilgili olarak yapılan açıklamada ” Adaylar 27/12/2020 – 3/1/2021 tarihleri arasında, https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine 6/1/2021 – 15/1/2021 tarihleri arasında (sadece iş günlerinde) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. ” ifadeleri kullanıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar