Polis Akademisi 8000 Polis Alımı Yapıyor

POMEM Polis Meslek Eğitim Merkezi Personel Alımı Başvuruları Başladı

Polis Akademisi 8000 Polis Memuru Alımı İlanı 2021

Polis Akademisi tarafından yapılan resmi duyuru ile uzun süredir beklenen POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi)  alımı başladı. Polis olma hayalleri kuran binlerce genç tarafından sabırsızlıkla beklenen polis memuru alımı ilanı ile 8000 polis alımı yapılacak. Alım ile ilgili detayları personel alım sitesi olarak sizler için derledik..

Uygun Konaklama Seçenekleri İçin Tıkla, Gör --> Öğretmenevi Fiyatları

Personel Alımı İçeriği

Kimler Başvurabilir ?

Yayımlanan alım ilanında POMEM başvuru şartları’nda belirtilirken en önemli şartlar arasında ise şu koşullar bulunmaktadır.

Yaş Şartı; POMEM ilanına başvuru yapabilmek için 30 Yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

KPSS şartı; Lisans mezunları için en az 60 puan ve Önlisans mezunları için ise minimum 65 taban puan şartı aranmaktadır.

Boy Şartı; Kadın adaylar için 162 cm ve Erkek adaylar için en az 167 cm boy şartı aranmaktadır.

Başvuru Tarihleri

8 Aralık 2020 tarihi itibariyle başlayan başvuru süreci, 21 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek. Başvuru işlemleri için öncelikle sınav ücretini yatırmanız gerekmektedir. Başvuru ücreti; 150 TL olup sadece Halkbank üzerinden yatırılabilmektedir. Başvuru ücreti ödendikten sonra pa.edu.tr adresine giderek ilgili başvuru adımlarını takip ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Mülakat Süreci

Alınan başvurulardan sonra ise sizi zorlu bir spor aşaması süreci ve sözlü mülakat süreci bekleyecektir. POMEM alımlarında başarı puanı hesaplanırken KPSS puanınızın % 25’i spor aşamasından aldığınız puanın % 25’i ve sözlü mülakat puanınızın % 50’si alınarak hesaplama yapılmaktadır.

8000 POMEM personel polis alımına yaklaşık 120-130 Bin adayın başvuru yapması beklenmektedir. Bu nedenle sınava başvuran kişilerden yaklaşık % 7’si POMEM eğitimi almaya hak kazanacak ve polis olma hayallerine bir adım daha yaklaşacaktır.Bu personel alım konusu için ilk yorumu siz yazın

Bu Memur-Personel Alımı Konusuna Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.


*