Kredi Ve Yurtlar Kurumu 500 Memur Alımı Yapacak

KYK YURT YÖNETİM MEMURU ALIMLARI BAŞLADI. PERSONEL ALIM BAŞVURU ŞARTLARI VE DETAYLARI

KYK Kredi Yurtlar Kurumu 500 Yönetim Memuru Personel Alımı İlanı 2021

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda Kredi ve Yurtlar Kurumu‘na ( KYK), 500 yurt yönetim memuru alımı yapılacağı açıklandı. Bu duyuru, uzun süredir KYK tarafından yapılacak personel alımı bekleyen memur adaylarını sevindirirken, işe başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detayları sizler için derleyip hazırladık.

Yurt Yönetim Memuru Başvuru Şartları

Kredi ve Yurtlar Kurumu‘na bağlı öğrenci yurtlarında istihdam edilecek olan Yurt Yönetim memuru alımı için belirlenen başvuru şartları arasında dikkat çekenler ise şu şekilde;

* 65 Yaşında büyük olmamak

* KPSS lisans P3 puanının en az 60 olması

* Kamu Haklarından mahrum olmamak

* Görevini yapmaya engel bir sağlık sorununun olmaması

* Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)

* Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,

Bu başvuru şartlarını taşıyan adaylar, KYK memur alımı ilanına başvurular başladığı zaman başvuru yapabileceklerdir.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak ?

GSB internet sayfasından yapılan açıklamada, memur alımı için başvuruların 4 Ocak 2021 tarihinde başlayacağı ve 21 Ocak 2021 tarihinde sona ereceği belirtildi.

Başvurular Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nın resmi adresi olan basvuru.gsb.gov.tr adresinden online olarak yapılacaktır. Başvurular başladığında, personelalim.net adresi olarak başvuru süreci ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

KYK 500 Memur Alımı’nda Taban Puan Kaç Olur ?

Başvuru şartları arasında her ne kadar 60 puan alan herkesin başvuru yapabileceği belirtilse de, taban puanlar çok daha yüksek kapatmaktadır. Örneğin; geçtiğimiz günlerde, Ankara Mamak Belediyesi tarafından yapılan zabıta memuru alımında başvuru için KPSS puan şartı 60 olsa da taban puanlar 80-81 puan aralığında kapatmış, başka bir ifadeyle sözlü mülakata çağrılan son kişinin puanı 80-81 puan aralığında olmuştur.

KYK memur alımında da, en yüksek puandan başlayarak altta doğru bir puan sıralaması yapılır ve belli bir sayıda memur adayı sözlü mülakata davet edilir. Bu nedenle taban puanlar 80-83 arasında kapatabilmektedir.

KYK tarafından en son 2018 yılında yapılan 1220 memur alımında, taban puanlar 79-83 puan aralığında kapatmıştı. Bu alımda da pandemi süreci olması ve 2020 KPSS puanı ile alım yapılan ilk yüklü alımlardan olması nedeniyle puanların yüksek kapatabileceğini düşünmekteyiz.

Yurt Yönetim Memuru Ne İş Yapar ?

Gençlik Ve Spor Bakanlığı bünyesi’nde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu‘na bağlı Öğrenci yurtlarında farklı departmanlarda bazı görevler üstlenebilmektedirler. Bu görevler arasında;  personel işleri bölümü, tahsilat işleri, lojman işleri bölümü, öğrenci işlemleri bölümü ve satın alma gibi bölümler bulunmaktadır. Genel olarak Kredi Yurtlar Kurumu‘na bağlı öğrenci  yurtlarında işleyişin düzenli ve eksiksiz bir şekilde yürütülmesi için bazı görevleri üstlenirler.

Yurt Yönetim memuru gece nöbetlerine de kalmakta ve bu nöbetler sırasında Yurt odalarını kontrol ederek öğrenci sayımı yapmakta ve düzenin doğru işleyişini sağlamaktan sorumludur.

Yurt yönetim memuru maaşı; nöbet ücreti de hesaba katıldığında 3800-4300 TL. arası değişkenlik göstermektedir.Bu personel alım konusu için ilk yorumu siz yazın

Bu Memur-Personel Alımı Konusuna Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.


*