KPSS 70 Puanla Başvuru Yapılabilecek Kadrolar Hangileridir?

KPSS Düşük Puanla Atama Yapılan Yerler, KPSS 70 Puanla Memur Personel Alımı Yapan Yerler Hangileridir?

KPSS 70 puanla başvuru yapılabilecek kadrolar hangileridir? Puanınızın belli olmasından sonra yapmanız gereken uygun olan kadroya başvuruyu yapmak oluyor. Başvuru işlemleriniz aşamasında minimum sınırlamalar olabilir. 70 puan ve üstünün başvurunun yaptığı yerlere, 70 puanın altında olan yerlere başvurunuzu yaparken puan sınırına dikkat etmeniz önerilir.

Uygun Konaklama Seçenekleri İçin Tıkla, Gör --> Öğretmenevi Fiyatları

KPSS 70 Puanla Nereye Girilir?

KPSS 70 puanla başvurulacak kadrolar bakanlıklar tarafından alımların olması halinde açıklanır. Başvuru süreleri de verilir. Puanınızın yeterli olması halinde siz de hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. İşte 70’in altında kadro açan kurumlar…

Merkezi atamalar;

Merkezi atamalar ile yapılan kamı personeli alımlarında, KPSS 70 puan yeterlidir. Merkezi atamaları takip ederek, mevcut olan puanınızı bu atama için kullanmayı deneyebilirsiniz. Merkezi atamalar internet üzerinden duyurulur.

Belediyelere zabıta personeli alımı;

Belediyeler alımlarını kendi web sitelerinde ve İŞKUR sitesinde açıklar. Genel olarak belediye zabıta personeli alımlarında, KPSS 60 puan üstü ya da 65 puan üstü şartı arar. Çok nadir büyük iller için, KPSS 70 puan üstü şartı aranır. KPSS 70 puanla girilebilecek kadrolar arasında zabıtalık da olabilir. Özel şartlara da uymanız halinde, zabıta personeli alımına başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

Polis – Asker personel alımları;

Polis başvurusu için KPSS 60 puan ve üstü aranır. Bu sebeple; KPSS 70 puan  ve üzerinde yapan kişi, polislik için de başvurusunu yapabilir. POMEM üzerinden ilanlar açıklanır. Özel yetenek sınavı ve mülakat aşamaları ile polis personel  alımları yapılır.

KPSS 70 Puan Üstü  ile Başvurulacak Kadrolar

KPSS 70 üstü puanı olan kişiler, farklı kadrolara da başvuru yapmaya hak kazanır. TCDD, MTA, DSİ, Bakanlıklar, Üniversiteler, Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, ETİ, TTK gibi kurumlar; KPSS 70 puan üstü personel alımları için kadro açar. KPSS Puanınızın 70 puan üstünde olması halinde, bu kurumların personel alımlarına başvurunuzu yapabilirsiniz.

  • Adalet bakanlığı
  • İKM
  • Katip
  • Mübaşir

Ve diğer kadrolar için, KPSS 70 üstü puan ile başvurulacak kadrolar arasında siz de hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Daha seçici olmak açısından, KPSS 70 üstünde olan puan ile bu yerlere başvurmanız halinde mülakata davet edilme olasılığınız daha yüksek olmuş olacak.Bu personel alım konusu için ilk yorumu siz yazın

Bu Memur-Personel Alımı Konusuna Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.


*