Ana SayfaPersonel AlımıDevlet Su İşleri 63 Mühendis Alımı Yapacak !

Devlet Su İşleri 63 Mühendis Alımı Yapacak !

2020 KPSS giren memur adayları alım ilanlarını heyecanla beklerken bir alım ilanı da Mühendislik fakültesi mezunları için geldi. Devlet Su İşleri tarafından yapılan duyuruda Mühendislik fakültesi bölümü mezunu toplam 63 mühendis alımı yapılacağı kamuoyu ile paylaşıldı. Ayrıca başvuru süreci  7 Ocak 2021 tarihinde sona erecek olan ve toplam 1677 Memur alımının yapıldığı 2020/2 KPSS merkezi atamalarında da Mühendislik kadroları için 310 kadro bulunmaktadır.

DSİ mühendis alımı kadro dağılımında ise çoğunluk İnşaat Mühendislerine verilmiş durumda. 63 Kişilik mühendis alımında 25 İnşaat mühendisi,11 Makine Mühendisi,11 Harita Mühendisi gibi branşlar bulunmaktadır. 

DSİ Mühendis Alımı Başvuru Şartları Nelerdir ?

2021 DSİ Mühendis Alımı ilanına başvuru yapabilmek için ön koşul ise 2020 KPSS lisans sınavı P3 puanının en az 70 olması olarak duyuruldu. Diğer Başvuru şartları ise şu şekilde;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olmak.

c) Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak.

Başvuru Tarihleri Ve Şekli

2021 Devlet Su İşleri Mühendis alımı için başvurular 11 Ocak 2021 tarihinde saat 10.00’da başlayacak olup,20 Ocak 2021 tarihi saat 24.00 de sona erecektir Başvurular, elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’nun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur.

Tercihte bir sınırlama olmayıp, her aday kendi branşındaki il sayısı kadar tercih yapabilecektir.
Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacağından şahsen veya posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar