2021 Lisans KPSS Ne Zaman Olacak ?

2021 Lisans KPSS Sınavı Ne Zaman Olacak Tarihleri?

Memur olmak isteyen binlerce genç işsiz tarafından, 2021 Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) sınav tarihleri merak edilmektedir. Memur personel alımı ilanlarına başvurmak isteyen ve 2020 KPSS‘den istediği puanı alamayan ya da yeni mezun olan binlerce memur adayı 2021 KPSS‘ye umut bağlamış durumda ve sınavın yapılacağı zamanı merak etmektedir.

Öncelikle 2021 yılında Önlisans KPSS ve Ortaöğretim KPSS sınavlarının yapılmayacağını hatırlatmakta fayda var diye düşünüyoruz. 2021 Yılında yapılacak KPSS‘ye Öğretmenlik Bölümü mezunları ve A grubundan hazırlanan Lisans mezunları girebilmekte ve atanmalarına yarayacak puanları kullanabilmektedir. Lisans B grubu için hazırlanan memur adayları sınava giriyor alabilse de alınan P3 puanı merkezi atama ve açıktan atamalarda kullanılamamakta ve 2020 KPSS yılında alınan puan geçerli olmaktadır. 2021 KPSS girmeniz ise 2020 KPSS puanınızın geçersiz olmasına sebep olmaz. Bir nevi B grubu için hazırlanan memur adayları tek seneli yıllarda yapılan KPSS‘lere formalite icabı ya da bir sonraki KPSS için ön hazırlık amaçlı bu sınava katılmaktadır diyebiliriz.

Personel Alımı İçeriği

2021 KPSS Ne Zaman Olacak ?

2020 KPSS sınav tarihleri pandemi süreci nedeniyle bilindiği üzere ileri bir tarihe ertelenmişti. Normal şartlarda Temmuz ayında yapılan KPSS pandemi süreci sebebiyle Eylül ayına ertelenmişti. 2021 yılında ise sınavın ertelenme gibi bir ihtimali olabileceğini düşünmüyoruz. Bu nedenle sınavın 2021 Temmuz ayı gibi yapılacağını tahmin ediyoruz. ÖSYM tarafından her sene yapılacak olan sınavlar ile ilgili sınav takvimi adı altında bir takvim yayınlanmakta ve bu takvimde ilgili yılda yapılacak olan sınav ile ilgili sınav başvuru tarihleri, sınav tarihi, sonuç açıklama tarihi gibi detaylara yer verilmektedir. ÖSYM tarafından henüz 2021 yılına ait sınav takvimi yayınlanmadığı için sınavın net tarihi belli değildir. personelalim.net adresi olarak ÖSYM duyurularını yakın takip etmekteyiz, ÖSYM tarafından yayınlanacak sınav takvimine eş zamanlı olarak sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz.Bu personel alım konusu için ilk yorumu siz yazın

Bu Memur-Personel Alımı Konusuna Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.


*